SKUP SAMOCHODÓW NISSAN

 

O MARCE :

 

Nissan (jap. ?????????, Nissan Jidosha Kabushiki-gaisha) - marka samochodów należąca do japońskiego koncernu Nissan Motor Co. Ltd..

Początki firmy sięgają roku 1911, kiedy to w Tokio Masujiro Hashimoto założył firmę automobilową Kwaishinsha. Zdobywszy doświadczenie w USA, konstruuje w Japonii pierwszy swój samochód osobowy o nazwie DAT. Ta nazwa to anagram pierwszych liter nazwisk ludzi wspierających ten projekt - Kenjiro Dena, Rokuro Aoyamy i Meitaro Takeuchiego. Słowo DATTO w języku japońskim znaczy "uciekający zając" i właśnie na maskach pierwszych modeli DAT-a i kilku późniejszych Datsunów widniała figurka biegnącego zająca. W roku 1919 w Osace powstała firma Jitsuyo Jidosha, która 7 lat później połączyła się z Kwaishinsha. W latach 30. pojawił się prototyp o nazwie Datson, którego nazwę później zmieniono na Datsun.
Po kolejnych zmianach 1 kwietnia 1934 roku nowe przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Nissan Motor Co. Ltd. Po wojnie firma wydostała się z kryzysu dzięki współpracy z brytyjskim Austinem i produkcji licencyjnych pojazdów. Wkrótce stała się drugim co do wielkości producentem samochodów w Japonii. W 1983 roku zaprzestano stosowania nazwy Datsun, a zaczęto używać Nissan, która do tej pory była zarezerwowana dla ciężarówek.
W 1989 roku Nissan stworzył nową markę samochodów luksusowych o nazwie Infiniti, przeznaczoną na rynek amerykański.
W 1999 roku 35% akcji Nissana kupiła francuska firma Renault. Za to po 3 latach czyli w 2002 roku Nissan kupił 15% akcji Renault. Obecnie firma Renault posiada 44,4% akcji Nissan Motor Co. Ltd.

 

źródło : wikipedia.org

 

SKUP NISSAN

 

OFERTA :

 

Posiadasz samochód marki NISSAN ? Interesuje Cię sprzedaż auta ? Trafileś idealnie, prawdopodobnie najlepsza oferta skupu aut marki NISSAN w internecie. Interesuje nas zakup każdego samochodu w/w marki. Płacimy najlepiej - każdy model samochody wyceniamy indywidualnie, skontakuj się z Nami teraz a otrzymasz natychmiastową wycenę pojazdu, dojedziemy bezpłatnie na miejsce, kupujemy w każdym stanie : ładne i zadbane, uszkodzone i powypadkowe, oferujemy również skup starych modeli marki NISSAN . Mieszkasz w mieście KĘTY i chcesz sprzedać NISSAN ? Zadzwoń teraz !

 

 

JAKIE MODELE ?

 

100 NX 200 SX 350 Z 370 Z Almera Almera Tino Altima Cube GT-R Juke Maxima Micra Murano Navara New Micra Note NV200 Pathfinder Patrol Prairie Primera Qashqai Quest Sentra Serena Sunny Terrano Tiida Vanette X-Trail